+38 (099) 999 99 99
email@mail.com
г. Буча
ул. Киевская 2А
Створення проєкту сучасної міської бібліотеки
РЕАЛІЗОВАНО
Сьогодні у світі стає популярним формат, коли на базі старих приміщень створюються нові концептуальні проєкти. Керівництво Бучі, як міста, що завжди втілює передові ідеї розвитку, виділило старе приміщення для реконструкції під сучасний бібліотечний простір. Моя команда BeCity зацікавилася цим питанням і приступила до роботи.

В мене виникло питання: що зможе повернути читача в бібліотеку у епоху електронних книг та digital-технологій. Ми провели опитування серед тінейджерів та людей старшого віку. Результат аналізу показав, що стара модель бібліотеки морально застаріла. Окрім максимального доступу читачів до книжкового фонду, потрібно створити новий формат простору, який об`єднає зони для читання, де, наприклад, старт-апери зможуть обговорювати найсміливіші ідеї своїх проєктів, діти познайомляться з авторським читанням казок або відвідуватимуть різноманітні івенти та виставки. А справжні поціновувачі зможуть усамітнитись за горнятком запашної кави і насолодитися шедеврами світової класики.Для назви був обраний дескріпт: "Сучасний простір для читання та розвитку "/ "Мodern Library Environments". Неймінг бібліотеки – ГайдБук / GuideBook – це нова інтерпретація відомого поняття. Сучасна бібліотека ГайдБук працює як путівник у світі книг, допомагає швидко і легко орієнтуватися. Для зручності і в підтримку ідеї назви розроблена навігація, яка розмежовує бібліотечний простір. Навігація дублюється в зоні Рецепції, на підлозі, та у дверних пройомах. Бібліотека «GuideBook» розроблена в стилі еклектики, з використанням loft-елементів та вінтажу. Інтер`єр створений таким чином, аби кожному відвідувачу було максимально комфортно та зручно. А ще – аби бібліотечний простір був актуальним завжди.
Зони бібліотеки:

  • Вхід (вільний доступ до інтернету, легка навігація, кава)
  • Рецепція (менеджер бібліотечного простору)
  • Відкритий простір (місце для групової роботи, івентів, вистав; екран, проектор та модульні меблі: зручні пуфи, імітована сцена для дитячих вистав)
  • Читальний простір / Історична література (зона читання історичної літератури)
  • Читальний простір / Мистецька література (зона читання мистецької літератури, об`єкти та картини сучасного мистецтва)
  • Читальний простір / Художня література (лаундж-зона для читання художньої літератури, зручні меблі, крісла)
  • Читальний простір / Інтелект-центр для дітей (Читай, Грай, Навчайся. Зона дитячого простору)
  • Читальний простір / Науково-дослідницька література (зона для читання науково-дослідницької, бізнес-літератури; групова робота, зручні мобільні меблі, комп`ютери, проектор, екран, фліпчарт)
  • Для персоналу
  • Санвузол